Steel Fuel BCAA

38,00 €
S DPH

All-IN-ONE 2:1:1 BCAA + Hydratačná formula

Jedna dávka Steel Fuel obsahuje 5 gramov BCAA v pomere 2:1:1, ktorý účinne napomáha regenerácii a syntéze svalových bielkovín a súčasne zvyšuje vytrvalosť a znižuje únavu.

Vďaka synergickému spojeniu vitálnych elektrolytov s raw práškom z kokosovej vody pomáha Steel Fuel rehydratovať telo po strate tekutín počas cvičenia.

Vlastnosti a výhody:

 • Zvyšuje výkonnosť
 • Zvyšuje svalový rast
 • Zlepšuje regeneráciu
 • Dopľňa elektrolyty 

Príchute:

 • Modrá malina
 • Grep
 • Vodný melón

Balenie: 330g (11,64oz – 30 dávok)

Príchuť
Množstvo

Čo je Steel Fuel?

Ľahko rozpustný BCAA prášok s vynikajúcou chuťou bez kalórií, cukrov a sacharidov. Nezabudnite si nabudúce do posilňovne zobrať  Steel Fuel,  aby ste maximalizovali svoj výkon. Steel Fuel môžete používať aj behom dňa ako alternatívu k sladkým športovým nápojom a džúsom.

Použité aktívne zložky

Výskumom preukázaný pomer BCAA 2:1:1. Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom sa skladajú z esenciálnych aminokyselín leucinu, isoleucinu a valinu. BCAA dodáva energiu svalom, spomaľuje rozklad svalových buniek a zabraňuje strate svalovej hmoty.

 • L-Leucin patrí medzi esenciálne aminokyseliny, ktoré si telo nevie vytvoriť a je nutné ich prijímať v potrave. Podporuje udržanie hladiny glukózy v krvi, pôsobí proti katabolickému procesu a podieľa sa na syntéze svalových bielkovín. Podieľa sa na raste a regenerácii svalových a kostných tkanív a na tvorbe rastového hormónu. Chráni pred stratou proteínu v svalovej hmote po zranení alebo vplyvom stresu.
 • L-Isoleucin je esenciálna aminokyselina s rozvetveným reťazcom (vstrebáva sa priamo do svalov) ktorá je bežne spájaná so zvýšenou odolnosťou a hojením svalových tkanív, a preto je odporúčaná atlétom, kulturistom.
 • L-Valin patrí medzi aminokyseliny, ktoré sú súčasťou elastínu, čo je proteín podobný kolagénu, ktorý je hlavným komponentom elastických vlákien v tkanivách živočíchov. Podporuje účinky Leucinu a Isoleucinu.

Zmes elektrolytov: Elektrolyty sú minerály prítomné v tele, ktoré majú elektrický náboj. Sú obzvlášť dôležité pre cvičenie, pretože riadia hydratáciu tela, kyslosť krvi a funkciu svalov. Elektrolyty sa vylučujú v pote, čo vysvetľuje, prečo intenzívne cvičenie môže viesť k problémom, ako je dehydratácie.

 • Horčík: Pomáha v prevencii svalových kŕčov
 • Draslík: Poskytuje podporu srdcu
 • Sodík: reguluje svalovou kontrakciu a funkciu nervov

Taurín: aminokyselina, ktorá hrá úlohu vo fungovaní a udržovaní kostrových svalov, kardiovaskulárneho systému a celkových energetických hladín. Taurín pomáha pri regulácii svalových kontrakcií, vodnej rovnováhy a energetických hladín neurotransmiterov v mozgu. Užívanie taurínu ukázalo, že zvyšuje hladinu sily, znižuje bolesť svalov, podporuje vytrvalosť a pomáha pri zotavení. Je tiež kľúčovým regulátorom v rovnováhe tekutiny a elektrolytov.

Surový kokosový orech (Cocos nucifera): Jeden z najbohatších prírodných zdrojov elektrolytov, ktorý obsahuje početné vitamíny, minerály, stopové prvky, enzýmy a antioxidanty. Kokosová voda má schopnosť rýchlej rehydratácie vďaka tomu, že je ľahko absorbovateľná do tela.

L-citrulin malát: Neesenciálna aminokyselina hrá kľúčovú úlohu vo vylučovaní, čo je proces, pri ktorom telo odstraňuje toxické vedľajšie produkty tráviaceho proteínu a generuje bunkovú energiu. Keď zvýšite úroveň malátu, zvýšite produkciu energie.

L-glutamín: Najčastejšia aminokyselina vo vašich svaloch. L-glutamin hrá kľúčovú úlohu v metabolizme bielkovín a antikatabolizme. Glutamínová antikatabolická schopnosť  zabraňuje rozpadu svalov.

L-glycin: Neesenciálna aminokyselina, ktorá sa používa na výrobu bielkovín v tele, buduje tkanivo, ktoré tvorí orgány, kĺby a svaly. L-glycin podporuje rast svalov  tým, že pomáha inhibícii degeneráciou svalových tkanív a zvyšuje svalovou regeneráciu.

Ako Steel Fuel funguje?

Účinne napomáha svalovej regenerácii a syntéze svalových proteínov, zároveň zvyšuje vytrvalosť a znižuje únavu. Steel Fuel ™ pomáha rehydratovať  telo po cvičení, pomocou synergickej kombinácie životne dôležitých elektrolytov so surovým práškom z kokosovej vody.

Použitie

Zmiešajte jednu dávku Steel Fuel s 250 – 400 ml studenej vody (upravte podľa chuti). Dobre premiešajte a konzumujte počas cvičenia v dňoch tréningu alebo v priebehu dne v dňoch, keď netrénujete.

Zloženie

Horčík (Magnessium Glycinate Glutamine Chelate), Sodík (Chlorid sodný), Draslík (Citran draselný), L-leucin, L-isoleucin, L-Valin, L-Citrullin Malát, L-Glutamin, L-Glycin, Taurin, Surový kokosový orech (Cocos nucifera), Kyselina citronová, prírodné a umelé príchute, sukralóza, oxid kremičitý, Acesulfam draslný

 • Modrá malina: FD&C Blue #1, FD&C Alum Lake Blue #1
 • Grep: FD&C Grape Shade R SD, FD&C Grape Alum Lake
 • Vodný melón: FD&C Red 40, FD&C Red 40 Alum Lake

Varovanie

Nepoužívajte, ak je bezpečnostné tesnenie pod viečkom poškodené alebo chýba. Nie je určený pre osoby mladšie ako 18 rokov. Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Pred použitím tohto prípravku sa obráťte na svojho lekára obzvlášť ak máte pretrvávajúce zdravotné problémy alebo užívate lieky na predpis. Neprekračujte doporučený dennú dávku. Skladujte na chladnom suchom mieste. Uchovávajte mimo dosah detí a domácich zvierat.

Alergény

Obsahuje kokos. Vyrobené na zariadení, ktoré spracováva tiež mlieko, sóju, arašídy alebo iné orechy.

SF-009